6 czerwca 2017 r.
Gościem Pracowni Badań nad Tradycją Oralną był p. Tomasz Florczyk (AJD), który wygłosił wykład pt. "Hip-hop jako współczesna realizacja kultury oralnej. Teorie i przykłady".
20 kwietnia 2017 r.
Gościem Pracowni Badań nad Tradycją Oralną był dr Konrad Dominas (UAM), który wygłosił wykład pt. "E-Classics we współczesnych badaniach literatury antycznej".
3–4 marca 2016 r.
Pracownia Badań nad Tradycją Oralną przy współpracy z Pracownią Mitopoetyki i Filozofii Literatury (UZ) oraz Pracownią do Badań Historii i Teorii Retoryki (UW) zorganizowała III ogólnopolskie seminarium naukowe Quaestiones Oralitatis pt. "Narodziny opowieści. Relacje mitu i rytuału w perspektywie kreowania narracji."
22–23 października 2015 r.
Pracownia Badań nad Tradycją Oralną przy współpracy z Pracownią Mitopoetyki i Filozofii Literatury (UZ), Pracownią do Badań Historii i Teorii Retoryki (UW) oraz Zakładem Fenomenologii i Antropologii Religii (UJ) zorganizowała Ogólnopolską Konferencję Naukową KULTURY ORALNE A MITYCZNY ŚWIAT J.R.R. TOLKIENA I JEGO NASTĘPCÓW
14 maja 2015 r.
Gościem Pracowni Badań nad Tradycją Oralną był dr Wojciech Charchalis (UAM), autor najnowszego przekładu Don Kichota.
5-6 marca 2015 r.
Pracownia Badań nad Tradycją Oralną przy współpracy z Pracownią Mitopoetyki i Filozofii Literatury (UZ) oraz Pracownią do Badań Historii i Teorii Retoryki (UW) zorganizowała II ogólnopolskie seminarium naukowe Quaestiones Oralitatis pt. "Jakie zmiany zachodzą w obrębie kultury oralnej i jakie przy przejściu od tradycji oralnej do piśmienniczej?"
23-24 października 2014 r.
Pracownia Badań nad Tradycją Oralną zorganizowała ogólnopolską konferencję naukową: "Jak utrwalają się słowa skrzydlate? Ulotność tradycji oralnej wobec medium pisma", która odbyła się w dniach 23-24 października 2014 r. w VII LO im. K.K. Baczyńskiego we Wrocławiu.
9 grudnia 2013 r.
Gościem Pracowni Badań nad Tradycją Oralną był dr hab. Marek Węcowski (UW), ktory wygłosił odczyt pt. "Wino i początki greckiego alfabetu w świetle najnowszych odkryć".
21 listopada 2013 r.
Pracownia Badań nad Tradycją Oralną zorganizowała seminarium naukowe poświęcone problematyce metodologii badań nad tradycją oralną, pod tytułem „Metodologie badań nad tradycją oralną”
Plan seminarium
10:00-11:00
Specyfika warsztatu metapoetyckiego w kulturze oralnej
dr Tomasz Mojsik
(Uniwersytet w Białymstoku)
11:00-12:00
Narratologia naturalna jako metoda badania tekstów pseudo-oralnych.
dr Iwona Wieżel
(Katolicki Uniwersytet Lubelski)
14:00-15:00
Oral Biblical Criticism
dr Sławomir Torbus
(Uniwersytet Wrocławski)
15:00-16:00
Wybrane aspekty badań nad językiem Homera- podejście kwantytatywne oraz idea przepływu świadomości
mgr Kamil Pawlak
(Uniwersytet Wrocławski)
16:00-17:00
Publiczność i kreacja epickiej pieśni oralnej
dr Karol Zieliński
(Uniwersytet Wrocławski)
17:00-18:00
Dyskusja na temat projektu badawczego
24 października 2013 r.
W ramach kolejnego posiedzenia Pracowni wystąpiła z odczytem dr Iwona Wieżel (KUL), odnosząc się do „Strategii nadawczo-odbiorczych w tekstach greckich okresu archaicznego i klasycznego”.
21 marca 2013 r.
Gościem Pracowni był prof. Przemysław Czapliński (UAM), wybitny badacz literatury współczesnej i krytyk literacki, wieloletni juror nagrody NIKE, kierownik Pracowni Krytyki Literackiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wygłosił on wykład pod tytułem: „Czy literatura ustna ma głos? O zmiennych definicjach oralności”. Skoncentrował się na zagadnieniach dziedzictwa kolonializmu w XX-wiecznych koncepcjach twórczości ustnej oraz przedstawieniu krytyki odsłaniającej mechanizm owego dziedziczenia.
13 grudnia 2012 r.
Inaugurując otwarte posiedzenia Pracowni Badań nad Tradycją Oralną, dr Karol Zieliński wygłosił referat pod tytułem: "Milman Parry - tajemnica geniuszu". Odbyło się ono siedzibie ISKŚO (Wrocław, ul. Komuny Paryskiej) o godzinie 18:00. W czasie posiedzenia została przybliżona problematyka badań prowadzonych przez Pracownię, po czym wywiązała się dyskusja o badaniach tego rodzaju w Polsce, o kluczowych zagadnieniach i perspektywach.